Wątek: Szkolne pogaduszki cz. 7 / Dział: Dzieci z klasą
Data: 03-04-08, 16:27 / Wiadomości: 149 / Wyświetlono 1723  
Potrzebuję pomocy

Domi chce zrobić ( bo to dla chętnych ) pracę plastyczną o swoim patronie. O Dominice nic nie ma, ale znalazłam o Św. Dominiku. Jest ich dwóch, wybrałam patrona ministrantów, Św. Dominika Savio. Temat bardziej przyjazny niż ten drugi Dominik prezbiter. O chłopcu, który został świętym, bo tak mocno w Boga wierzył i młodo zmarł, bo w wieku 15 lat. I teraz moja prośba...
Nie wiem jak zrobię tę pracę, wykonanie jest dowolne, czy to farby, czy rysunek, czy informacje, w formie albumu, książeczki.... Ok, tyle, ze ja nie mam wizji żadnej.... Przed oczami widzę pusta kartkę papieru, nic mi do głowy nie przychodzi, jak to zrobić... Może macie jakieś pomysły ?

     

Wątek: 'Wolny Tybet' KONKURS / Dział: Konkursy
Data: 2008-10-21, 17:10 / Wiadomości: 22 / Wyświetlono 370  
Jako, że falca coś ostatnio na forum nie ma, oraz z tego powodu że jestem rangą po nim to pozwoliłem sobie przedłużyć konkurs do niedzieli (włącznie) tzn. do 26.10.08.A więc jeśli ktoś zaczął już tworzyć; czy to rysunek, poemat czy jeszcze coś innego to niech się streszcza, i jak najszybciej zamieszcza pracę tutaj. Normalnie konkurs bym zamknął ale prac jest za mało.
Dziękuję

Moją pracę plastyczną będziecie mogli zobaczyć tu jeszcze dziś
Co do pracy powyżej, moim zdaniem, jest na temat :)
Pozdrawiam

Wątek: Skarbonki / Dział: Akcje, festyny, inne
Data: 3 Listopad 2008, 18:33 / Wiadomości: 16 / Wyświetlono 560  
Moja nie taka ładna, duży słój z kolorową zakrętką, zapieczętowane naklejką rottki, do środka wycięłam z plakatu (niestety jeden musiałam naruszyć na pracę plastyczną dla dziecka do szkoły nt. kiedy dziecko czuje się bezpiecznie, czy jakoś tak więc m.in. musiała być fotka dziecka przytulonego do rottka ) więc wycięłam z niego pasek z rottkami ze schronu. Na duży stół przy którym zasiadają klienci położyłam plakacik na nim słój, obok kartelucha z moim rymem częstochowskim i już. Niemniej jak napisałam wyżej - z reguły drobnica moniakowa ostatnio rzadko mam możliwośc bywać.

Wątek: [WOS] Karykatura Unii Europejskiej. / Dział: Forum ogólne
Data: 18.05.2004, 17:29:43 / Wiadomości: 21 / Wyświetlono 694  
Witam,
Mam do Was gorącą prośbę. Chodzi o to, że muszę wykonać pracę plastyczną na WOS, ktorej tematem jest "Karykatura Unii Europejskiej".
Od kilku dni obserwuje TV i może jakieś wydarzenie bedzie z którego można by sie wysmiac, ae takiego brakuje:(((

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc.
Może macie pomysł na karykaturę UE, lub znalezliscie w necie obrazki przedstawiającę ową scenke:>

Pozdrawiam
Hubi

ps. bardzo proszę moderatorów o nie zamykanie tego tematu.

Wątek: Pogaduszki pazdziernikowe 2006 / Dział: Różne
Data: 28-10-06, 17:04 / Wiadomości: 1270 / Wyświetlono 2911  
Ufff, ale miałam sobotę, teraz mam nadzieje, będe odpoczywac... Od rana w biegu, a niby w domu jestem Ale uporałam się juz ze wszystkim... Nie mogę tylko małej zagonić do nauki wiersza na pamięć, bo twierdzi, że beze mnie nie potrafi... hmmm.... Leń i tyle, łatwiej jej, jak ja mówię wers, a ona powtarza, zamiast przeczytać i później na pamięć kuć... ech....

I pracę plastyczną ma zrobić " Zwierzę moim przyjacielem " Macie jakąś koncepcję, co zrobić ? No bo co, psa, budę, słonki i chmurki narysowac , czy jak ?

Wczoraj miałam czyściusieńko w domu, dzisiaj wszyscy obecni, więc po tym czyściusieńkim domu, śladu nie ma... Ech, w poniedziałek będe miała co robić

Wątek: Konkurs na pracę graficzną/screen z Dragon Balla / Dział: Hyde Park
Data: Pon Lis 17, 2008 6:20 pm / Wiadomości: 3 / Wyświetlono 184  
Parę dni temu w seriwisie Yeppas.pl wystartował konkurs na najlepszą pracę plastyczną/tapetę/screen o tematyce DB. Zwycięzca otrzyma nagrodę, której wartość rośnie wraz z liczbą nadsyłanych prac (im więcej zgłoszeń, tym lepsza nagroda). Udział może wziąć każdy, wystarcza się zarejestrować i wysłać samodzielną pracę. Zwycięzca zostanie wyłoniony drogą głosowania przez internautów.
Wysłać można maksymalnie 3 prace o minimalnych wymiarach 640x480.

Link do konkursu: http://www.yeppas.pl/konkursy/dragon-ball/

Do konkursu zapraszają: Patron Medialny SSJ Power i Yeppas.pl

Wątek: Konkursy na pracę graficzną/screen z Dragon Balla i Naruto / Dział: Anonse
Data: 26 Listopad 2008, 00:21 / Wiadomości: 3 / Wyświetlono 175  
Jakiś czas temu w serwisie Yeppas.pl ruszyły konkursy na najlepszą pracę plastyczną/tapetę/screen o tematyce Dragon Ball i Naruto. Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymają nagrodę, której wartość rośnie wraz z liczbą nadsyłanych prac i liczbą uczestników biorących udział w konkursie. Udział może wziąć każdy, wystarczy się zarejestrować i wysłać swoją pracę. Zwycięzca zostanie wyłoniony drogą głosowania przez internautów.Wysłać można maksymalnie 3 prace (do czego serdecznie zachęcam) ominimalnych wymiarach 640x480 pikseli.
Linki do konkursów: http://www.yeppas.pl/konkursy/dragon-ball/
http://www.yeppas.pl/konkursy/naruto-2/

Zapraszam wszystkich posiadający zdolności plastyczne do zamieszania w konkursie swoich prac plastycznych, a tych, którzy takiego talentu nie posiadają zachęcam do robienia screenów i do dodaniu ich do konkursu :) Jak będzie więcej prac w konkursie, więcej uczestników i więcej odwiedzin strony konkursu, to nagrodą może być pewna liczba tomów Db, bądź też gra Budokai 3 na PS2. Zapraszam jeszcze raz do wspólnej zabawy :)

Wątek: Szkolne pogaduszki cz. 8 / Dział: Dzieci z klasą
Data: 09-03-09, 10:33 / Wiadomości: 197 / Wyświetlono 1741  
Magdalena, hehe, ja też się pogubiłam w pewnym momencie i K zaczął jej tłumaczyć. Domi nauczyła się do testu z przyrody, zrobiła pracę plastyczną z historii( znalazłam jej tylko informacje, a ona zrobiła resztę ), pouczyła się historii tak do połowy... muszę z nią powtórzyć to w tygodniu. Reszty nie dałam rady, bo się rozłożyłam i dogorywałam
Pewnie to moja wina, ale Domi nie umie się sama uczyć Najpierw wzięła podręcznik do przyrody i jęcząc oznajmiała, że tam nic nie ma , zmuszała się do płaczu... robiła minę cierpiętnicy, była zła i rozżalona, łzy ściekały, walczyła ostro... ja mówiłam, że jest, ona , że nie ma... W końcu mówię, że jej podkreślę, czego ma się nauczyć, że powinna sama wyłapywać takie informacje, co ważniejsze... Jak zaczęłam podkreślać, to ta do mnie, że krzywo ( jakby to miało znaczenie... ) ech... po szarpaninie w końcu poszła się " uczyć "... przyszła za 5 min, że ona już umie... Oczywiście nie umiała...."nauka" zajęła jej ...ja wiem?... z pół godz... naprawdę nie było tego dużo, ale ja musiałam zadawać jej pytania, ona odpowiadała... tak samo z historii... więc zajmuje to 2 x więcej czasu, bo, żeby zadać jej pytanie,to ja muszę znać materiał. W sumie poszła godzina , później przerwa, znowu kolejna na historię, której się nie nauczyła właściwie... do tego praca plastyczna, to zajęło 1,5 godz... masakra...angielskiego w ogóle nie ruszyłyśmy, a w niedzielę leżałam chora i z nauki dupa.
Idę dziś do szkoły, jest dzień otwarty, dowiem się jakie ma oceny w II semestrze.

Wątek: Psychologia / Dział: Psychologia
Data: w Czw Kwi 12, 2007 12:44 pm / Wiadomości: 61 / Wyświetlono 13508  
Hiphip-hura, krzaczki zniknęły i znów mamy polskie litery.

Trudno powiedzieć na ile moja interpretacja jest trafna, bo nie znamy Krzysia i nie da się tego zweryfikować, ale sądzę że choć małe ziarnko prawdy w tym jest.

Ale zes mnie tym Neptunem powalila.
Kiedys czytalam o Leszku Szumanie, jak to np. obserwujac ludzi umial okreslic ich znaki Zodiaku. Nieraz okazywalo sie, ze mieli bledy w papierach. Zreszta Ty chyba tez cos takiego pisalas tu na forum o swoim nauczycielu astrologii, ze on tez rozpoznaje i koryguje.

Kolega opowiadał mi o taki astrologu z Indii, który po krótkiej pogawędce potrafił dość precyzyjnie wywnioskować jak wygląda czyjś radix i to z uwzględnieniem aspektów planet.
Jeśli jakaś cecha osoby jest mocno widoczna, to można się domyślić że planeta która odpowiada tym cechom może być w horoskopie silna, a od Krzysia jakoś tym Neptunem powiało, choć może to być np. Merkury w Rybach, albo Merkury w koniunkcji z Neptunem - ale gdzie on to ma? Bóg raczy wiedzieć.

Ale skoro jest to topic o psychografologii, to nie sposób nie powiedzieć słowa o Rafale Shermanie. To był geniusz. Wyobraź sobie, że widząc czyjąś pracę plastyczną, na przykład obraz, potrafił bardzo dokładnie odtworzyć odręczny podpis tej osoby, tak jakby znał charakter pisma autora.

Wątek: Nasze rysunki / Dział: Nasza twórczość
Data: Sobota 07-10-2006, 13:04 / Wiadomości: 67 / Wyświetlono 7743  
http://img509.imageshack.us/img509/1257/messy3ou9.jpg
szczery komentarz?
Dobrze ,ale troche zaboli lecz będzie w 100% szczery.
Praca nie jest zła, ale jest bardzo nieproporcjonalna (jeśli nieproporcjonalność zciąga wzrok z dół -wtedy mi się podoba, nie razi to aż tak bardzo) Odstraszają mnie wielkie głowy i małe korpusy,ale wiem ,że to tak miało być, taki styl.
Niedopracowałaś dłoni i grubość ręki do łokcia i ponad łokciem jest prawie taka sama, słabo pokazałaś sam element łokcia.
Swiatłocień jest użyty tylko na bluzce i w oczach.
Wiem , są prace beż światłocienia ,ale jak już stosujemy w jednym elemencie to wg. mnie powinno się już wszystko zacieniować
Gdybym miała ocenić twoją pracę w skali 1-10 (gdzie 10 to najlepsze).
Dałabym ci 6-7.

Podkreślam ,że to jest tylko moje zdanie, każdy może wyrażać swoje uczucia przez pracę plastyczną w inny sposób ,ale także w inny można ją odbierać.
Może akurat ta praca tak mi nie podpasowała.
Nie jestem zachwycona.
nikt nie jest idealny -ja też nie.
Czekam na więcej.
(qrde, aż mi wstyd ,że tak zkrytykowałam xD)

Pozdrawiam
Ostranatka.

Wątek: UWAGA! Bardzo ważne! Końkurs :D / Dział: Ogólne
Data: Pon 25 Lut, 2008 22:30 / Wiadomości: 16 / Wyświetlono 727  
Wraz z dominique, zarzarossą i kermitem organizujemy konkurs na pracę plastyczną lub fotografię. Celem tego konkursu jest pomoc wybranej fundacji. Jakiej? Wyniknie to z ankiety. To teraz trochę więcej o samym konkursie:
Wiemy, że na tym forum jest wiele osób posiadających zdolności malarskie bądź fotograficzne. Dlatego też zakładamy ten konkurs, aby pomóc koniom. Po zakończeniu konkursu, prace i fotografie wystawimy na allegro.pl Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na fundację. Format obrazku lub zdjęcia to minimum A4. Technika wykonania pracy- dowolna. Rysunek i zdjęcie nie muszą być koniecznie o końskiej tematyce. Jeżeli chodzi o adres, gdzie macie nadesłać prace, to tu mamy problem. Poszukujemy chętnej, kompetentnej i pełnoletniej osoby, która mogłaby wystawić te prace i zdjęcia na allegro i wysłać później do osób, które je zlicytują.
Jeżeli konkurs, to i też nagrody, więc ww dziale fotografii nagrodą jest palcat 80 cm, a w dziale rysunków książka o końskiej tematyce oczywiście. Może to i skromne nagrody, ale to zawsze coś. Z resztą, dla prawdziwego koniarza największą nagrodą będzie pomoc potrzebującym konikom.
Konkurs nie będzie trwać wiecznie, jednak dokładnego terminu też nie wyznaczamy. Ważne jest to, aby mieć jak najwięcej prac i fotografii, bo przecież właśnie o to tutaj chodzi.
Myślę, że omówiłam już te najważniejsze sprawy. Jeśli coś jest niejasne, pytać śmiało.
Prosimy, niech każdy coś narysuje lub sfotografuje. Cel jest szczytny. Czy umiesz czy nie, narysuj, zró zdjęcie i w ten sposób pomóż konikom.Życzymy miłego fotografowania i rysowania.

Wątek: KONKURS DLA KREATYWNYCH!!! / Dział: Tablica ogłoszeń
Data: Wto Gru 30, 2008 8:24 am / Wyświetlono 408  
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ciekawym projekcie architektoniczno-kulturalnym organizowanym przez czołowego krakowskiego dewelopera. Przyłącz się do nas i stwórz pracę plastyczną przedstawiającą obiekt architektoniczny Krakowa, który w przeszłości funkcjonował jako miejsce działalności biznesowej. Udział w naszym projekcie da Ci szansę na wypromowanie w mediach oraz krajowych i zagranicznych środowiskach biznesowych. Galeria, która powstanie zostanie pokazana szerokiej publiczności. A na twórców najlepszych prac czekają bardzo atrakcyjne nagrody pieniężne:

3.000 zł – I miejsce
2.000 zł – II miejsce
1.000 zł – III miejsce

Patronat honorowym nad naszym projektem objął JM Rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak.
Nie zwlekaj i weź udział w naszym projekcie. Termin składania prac mija już 15 stycznia 2009!

Dodatkowe informacje (regulamin, propozycje obiektów architektonicznych) znajdziesz na stronie www.buma.com.pl

Serdecznie zapraszamy:)

Wątek: Po feriach / Dział: "Kotki"
Data: 2009-02-14, 13:06 / Wyświetlono 139  
Witam po dość długiej przerwie

Kotki wróciły wypoczęte po feriach i gotowe do pracy, z czego bardzo się cieszę

W tym tygodniu poznaliśmy literki "S i P". Dzieci ładnie pracowały w ksiązkach i muszę przyznać, że dużo już potrafią
Wykonaliśmy pracę plastyczną na walentynki, kartkę - laurkę na walentynki, wyklejaliśmy literkę P, p wiórkami kokosowymi - dzieci trochę podjadły sobie kokosków

Ale najważniejsze to, że każdego dnia poświęcałam dużo czasu na różne ćwiczenia słuchowo - wzrokowe związane z nauką czytania. Muszę przyznać, że dzieci bardzo dobrze sobie radzą z czytaniem. 3 osoby z pięciolatów cztają całościowo, naprawdę jestem pod wrażeniem Wiem, że to także państwa zasługa, bo ćwiczycie z dziećmi w domu
i dlatego nasza wspólna praca daje dobre efekty.

I druga bardzo ważna rzecz - wszystkie dzieci znają literki, które poznaliśmy do tej pory
i nie mylą ich - mówię to z czytym sumieniem

Kotki też liczyły w tym tygodniu - programowo poznały dodawanie, a w przyszłym będziemy odejmować. Dzieci lubią liczyć bardzo

I tym optymistycznym akcentem kończę swoją wypowiedź, życząc miłego weekendu

Cicia Edzia

Wątek: Aktualności / Dział: Aktualności
Data: So mar 28, 2009 9:10 am / Wyświetlono 16  
MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS FIZYCZNY:
‼WYBITNI FIZYCY I ICH ODKRYCIA”

Dnia 23 marca 2009 roku Szkolna Komisja Konkursowa w składzie:
przewodnicząca: Żaneta Kowalska – Dyja
członkowie: Dariusz Dyja, Andrzej Antoniak
dokonała rozstrzygnięcia Międzygimnazjalnego Konkursu Fizycznego: ‼Wybitni fizycy i ich odkrycia”.

Konkurs prowadzony był w kategoriach:
1) prezentacja multimedialna
2) praca plastyczna

Prace mogły być wykonywane indywidualnie lub w zespołach 2 – osobowych w terminie do 20. 03. 2009 r.
W konkursie wzięła udział młodzież z gimnazjów powiatu radomszczańskiego.

Szkolna Komisja Konkursowa za każdą przedstawioną prezentację oraz pracę plastyczną mogła przyznać od 1 do 10 punktów.
Wyniki z przeprowadzonego konkursu przedstawiają się następująco:

1) kategoria: prezentacja multimedialna
I miejsce - Tomasz Tittl Łukasz Mickiewicz, PG nr 4 w Radomsku
II miejsce - Agata Zienkiewicz, PG nr 6 w Radomsku, Paulina Błędowska Ewelina Stefańska, PG w Gomunicach

2) kategoria: praca plastyczna
I miejsce – Małgorzata Tatara, PG w Gomunicach
II miejsce – Wojciech Bednarski, PG w Gomunicach

Wyróżnienia – Katarzyna Baryła, PG nr 6 w Radomsku, Anna Kamińska, PG nr 6 w Radomsku, Katarzyna Popiołek Oliwia Ciupa, PG w Gomunicach

Organizatorzy dziękują PG nr 6 oraz PG nr 4 w Radomsku za udział w naszym konkursie i gratulują osiągnięcia sukcesów zwycięzcom.

Szkolna Komisja Konkursowa: przewodnicząca: Żaneta Kowalska

członkowie: Dariusz Dyja, Andrzej Antoniak

Wątek: Brida - Nowa książka Paula Coelho / Dział: Proza
Data: 2008-04-23, 17:31 / Wiadomości: 17 / Wyświetlono 2230  
Nowa książka Paula Coelho pt. "Brida" ukaże się w Polsce 16 maja. Macie szanse nie płacić 35 zł za książkę a wygrać ją w konkursie Fan Klubu Paula Coelho - jedyny taki konkurs organizowany przez Polski Oficjalny Fan Klub Coelho.
Jedyne co trzeba zrobić to przygotować pracę plastyczną opartą na twórczości Paula Coelho i przesłać ją do fan Klubu do końca maja.
Więcej o konkursie każdy zainteresowany dostanie pocztą elektroniczną. Proszę przesyłać maile na fanklubcoelho@op.pl

A teraz coś więcej o książce

Opowieść o Bridzie, młodej irlandzkiej dziewczynie, i o jej duchowych poszukiwaniach. Na swej drodze Brida spotyka mędrca, który uczy ją, jak radzić sobie z lękami i własnym cieniem oraz kobietę, która wprowadza ją w arkana magii. Żadne z nich nie ma najmniejszych wątpliwości, że dziewczyna ma dar, ale tylko od niej zależy, jak go wykorzysta. Musi odpowiedzieć sobie na dręczące ją pytania, a jednocześnie stoczyć walkę o zachowanie harmonii pomiędzy uczuciem a pragnieniem przemiany. Wzruszająca opowieść o miłości i tęsknocie za Drugą Połową.

Tłumaczenie: Grażyna Misiorowska
Koszt OK 35

Wątek: Akcje / Dział: Akcje
Data: 2 września 2008, o 23:16 / Wiadomości: 16 / Wyświetlono 395  
W tym roku, w przeciwieństwie do 2 poprzednich latek, mam możliwość, a nawet potrzebę, przybycia do 3miasta po wakacjach już we wrześniu. Cieszę się, że tym razem będę mogła pomóc w organizacji obchodów DW :)

Myślę, że pomysły Asi są bardzo obiecujące, zwłaszcza koncert benefitowy mi się podoba - 2 w 1 - dobra zabawa plus wymierne korzyści w postaci pieniążków dla potrzebujących zwierzaków :)

Pamiętam, że kiedyś padł pomysł bicia Rekordu Guinessa - wtedy, o ile mnie pamięć nie myli, miała to być największa na świecie ilość zupy. Myślę, że Rekord Guinessa to świetny pomysł, a jeszcze lepszy byłby gdyby z jego realizacją wiązało się coś mega pozytywnego i mega potrzebnego czyli pomoc dla potrzebujących - np gdyby udało się zebrać największą ilość przedmiotów na aukcje charytatywne np dla jakiejś przystani dla wyratowanych przez rzezią zwierząt :) Pomysł takiego "charytatywnego Guinessa" to korzyści w postaci:
- wymierna korzyść dla potrzebujących zwierząt
- o wydarzeniu jest głośno - informacja idzie w świat - więcej ludzi dowiaduje się o wegetarianizmie
- wegetarianizm i wegetarianie kojarzeni zaczynają być choć troszkę bardziej pozytywnie z działaniami dla innych
Mój pomysł rodzaju rekordu jest na razie bardzo wstępny, być może dzięki wspólnemu namysłowi zrodzą się tutaj lepsze, trafniejsze, ciekawsze. Pod uwagę trzeba oczywiście też wziąć to czy rzecz jest do zrealizowania w przeciągu tego miesiąca, który pozostał nam do DW.

Do głowy przyszedł mi także pomysł konkursu z nagrodami - np na piosenkę, pracę plastyczną, grafikę komputerową (tapetę na pulpit, wygasacz ekranu, kartkę elektroniczną?) wiersz, złotą myśl, pocztówkę, wlepkę ... + plus Wasze pomysły - o wege tematyce.

Wątek: komputer / Dział: Dyskusja ogólna
Data: 10 Sty 2009 09:24 / Wiadomości: 22 / Wyświetlono 565  
Czytam i się zastanawiam, pewnie Wam namieszam ale opiszę swoje zdanie.
Jako motocyklista (a za takowego się uważam) nie mam nic przeciw akcjom charytatywnym i chętnie w nich uczestniczę, szczególnie teraz w zimie i cieszę się, że robimy to razem, ponieważ to Nas wszystkich scala i pomaga Nam się dokładnie poznać.

Megi - plany na przyszły sezon są snute na okrągło, mało tego spotykając się odnośnie działalności charytatywnej prawie zawsze omawiamy nowe pomysły na przyszłość, jedno drugiemu nie przeszkadza, a wręcz odwrotnie.

Odnośnie komputera - może bardziej wychowawczo będzie przekazać go jako nagrodę np.: za najładniejszą pracę plastyczną z motocyklem?, z ojcowskiego doświadczenia wiem, że to co za darmo nie jest tak cenione, jak to na co trzeba w jakiś sposób zapracować, a jeśli to będzie nagroda podniesie samo ocenę zwycięzcy i pewnie trochę pomoże takiemu młodemu człowiekowi w jego przyszłym życiu.
Nie upieram się przy swoim zdaniu, taka myśl mi się nasunęła i chciałem się z Wami nią podzielić.

PS Oczyma duszy już widzę galerię prac dziecięcych pod Naszym dużym banerem z odpowiednim plakatem w środku, resztę sobie dopiszcie i wyobraźcie?

Wątek: ABSURDALIA / Dział: Olimpiady, konkursy, zawody.
Data: 2007-10-11, 11:17 / Wiadomości: 1 / Wyświetlono 397  
Absurdalne wiersze, filmy, fotografie i inne prace z dzienny sztuk pięknych można zgłaszać do udziału w Festiwalu Kultury Absurdalnej "Absurdalia 2007”.

Impreza jest szansą dla artystów na przeniesienie absurdu życia codziennego na różne dziedziny sztuki, takie jak: film, poezja, fotografia, teatr, muzyka, rzeźba czy malarstwo.

Poprzez Festiwal chcemy dać możliwość wypromowania się nieznanym i/lub niedocenianym grupom i twórcom - mówi koordynator projektu Urszula Siek.

Festiwal ma charakter konkursowy. W ramach Aburdaliów 2007 odbędą się konkursy na najbardziej absurdalną: sztukę teatralną, zdjęcie, film, wiersz, pracę plastyczną oraz utwór muzyczny. Wyróżnionym w swoich kategoriach zostaną wręczone statuetki "Absurd roku 2007” oraz nagrody niespodzianki.

Prace oraz zgłoszenia do konkursów można nadsyłać do 20 października. Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej Festiwalu: www.absurdalia.pl

Festiwal Kultury Absurdalnej odbędzie się w Katowicach w dniach 14-18 listopada 2007 roku. Projekt organizowany jest przez Europejskie Forum Studentów AEGEE Katowice.

AEGEE Katowice jest filią liczącej sobie już 20 lat, założonej w Paryżu, ogólnoeuropejskiej organizacji studenckiej AEGEE. Celem organizacji jest budowanie otwartego, tolerancyjnego.

i odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego, promowanie współpracy, wymiany kulturowej
i intelektualnej w integrującej się Europie, m.in. poprzez konferencje, szkolenia, kursy, obozy oraz różnego rodzaju projekty.

Wątek: 2 kwietnia-rocznica śmierci JPII / Dział: Tablica ogłoszeń
Data: 2009-03-15, 11:35 / Wiadomości: 6 / Wyświetlono 103  
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

„PAPIEŻ JAN PAWEŁ II - OJCIEC”

pod Patronatem Biskupa Ełckiego oraz Prezydenta Miasta Ełk

1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
2. Konkurs będzie przebiegał w trzech kategoriach:
- kategoria I: klasy I - III szkoły podstawowej,
- kategoria II: klasy IV - VI szkoły podstawowej,
- kategoria III: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
3. Uczestnicy wykonują pracę plastyczną zgodnie z tematem konkursu „Papież Jan Paweł II - Ojciec”.
4. Format pracy:A-3, A-4, technika wykonania dowolna Prosimy o nie oprawianie prac.
5. Prace należy dostarczyć do dnia 27 marca 2009r pod adres:
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Parafia św. Wojciecha
ul. Kościuszki 16
19-300 Ełk z dopiskiem „Konkurs Plastyczny JPII”
6. Na odwrocie każdej pracy należy czytelnie podać następujące informacje:
- imię i nazwisko autora pracy,
- wiek i klasa autora pracy,
- nazwa i adres szkoły,
7. Prace oceni Jury powołane przez organizatorów.
8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 02. kwietnia 2009r. o godz. 10.00 w Ełckim Centrum Kultury podczas „II Konkursu recytatorskiego o Janie Pawle II". Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni.
9. Prace prezentowane będą na wystawie w Ełckim Centrum Kultury.

Zastrzeżenia organizatorów:
Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi i przechodzą na własność organizatorów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ich wystawiania i nieodpłatnego reprodukowania oraz możliwość zmian w regulaminie, o których zainteresowani zostaną powiadomieni pisemnie.
ps. A może by coś namalować ??????????? dumajcie dumajcie zBicz

Wątek: [14-18.11] Absurdalia w Katowicach / Dział: Inne
Data: Czw 13:48, 11 Paź 2007 / Wyświetlono 132  
Festiwal Kultury Absurdalnej ABSURDALIA 2007

Konkurs plastyczny i fotograficzny!!!

Zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Kultury Absurdalnej Absurdalia 2007,

który odbędzie się 14-18 listopada 2007 na terenie Katowic.

W ramach Aburdaliów 2007, odbędą się konkursy, na najbardziej absurdalną: sztukę teatralną, film, wiersz, utwór muzyczny, przewidujemy również konkurs na najbardziej absurdalną pracę plastyczną i fotografię. Udział w konkursie plastycznym i fotograficznym, mogą wziąć osoby uczące się lub zamieszkujące województwo Śląskie, które zapoznały się z regulaminem konkursu oraz wypełniły formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie Internetowej www.absurdalia.pl

Prace plastyczne obejmują formy płaszczyznowe (malarstwo, rysunek, grafika, grafika warsztatowa) i przestrzenne plastyki (rzeźba, instalacja, wzornictwo przemysłowe, rzemiosło artystyczne), nie przekraczające wymiarów 2 m ( bok dłuzszy). Natomiast za pracę fotograficzną, uznaje się odbitkę wykonaną na podłożu, którego dłuzszy bok nie przekracza 45 cm.

Otwarcie ekspozycji prac plastycznych, połączonej z wystawą fotograficzną, odbędzie się 17 listopada (sobota), o godz. 16:00, w Galerii Marchołt w Katowicach. Natomiast wyłonienie laureatów konkursu, połączone z uroczystym wręczeniem statuetek i występem znanych gwiazd polskiej sceny kabaretowej i muzycznej, odbędzie się 18 listopada (niedziela) o godz. 18:00, w Mega Clubie w Katowicach.

Już ponad kilkanaście instytucji i różnych organizacji wyraziło chęć współpracy z nami, m. in Klub Myśli Humanistycznej, Koło Inicjatyw Twórczych, Grupa Kreatywna „Absurd", Grupa Działań Nietypowych „Szatnia Zdzisława", Teatr Śląski, Galeria Marchołt, Planetarium Śląskie, Kino Studyjne Światowid, Mega Clubem, Silesia City Center.i wiele innych. Patronat medialny nad imprezą obejmuje Antyradio, Telewizja Polska oddział w Katowicach, Semestr, Suplement, Szafa – kwartalnik literacko-artystyczny, Alma Mater, Zalew Kultury, portale internetowe Independent.pl,digart.pl, dlaStudenta.pl, Korba.pl, Joe Monster, Gratka.pl. Wiecej na temat Festiwalu, można się dowiedzieć na www.absurdalia.pl lub pisząc do opiekuna ekspozycji prac plastycznych i wystawy fotograficznej na maila linda.stobierska@gmail.com

Zachęcam do zapozniania sie z regulaminami:) i do wzięcia udziału w konkursach

Wszelkie pytania kierować proszę na mój mail.

Pozdrawiam

Koordynator dani plastyki i foto

Linda Stobierska

663 675 787

www.absurdalia.pl

Wątek: ARTY inne jeszcze raz II / Dział: FanArty
Data: 14-10-08, 15:41 / Wiadomości: 112 / Wyświetlono 4267  
Mój rysunek, który zajął 1 miejsce w konkursie na najładniejszą pracę plastyczną o tematyce "wspomnienia z wakacji" (to był konkurs szkolny)
kiepska jakosc, bo robilam zdjecie aparatem, bo mam popsuty skaner ;/

http://89.149.227.126/dev.../0474969698.jpg

Wątek: Kącik Psychiatryka / Dział: SMILE
Data: 2008-05-28, 20:17 / Wiadomości: 894 / Wyświetlono 11140  
Jestem zadowolona ! Na koniec roku dostałam 5 z w.o.k. to zasługa tego, że wczoraj uczyłam się do 1 w nocy o starożytności Rzymu i że zrobilam pracę plastyczną !
Z j.polskiego wychodzi mi 3 i z PO 4 zobaczymy jak reszta przedmiotów ...

Wątek: Offtopic / Dział: Offtopic
Data: 6 gru 2008, o 18:32 / Wiadomości: 1 / Wyświetlono 91  
Wystartował konkurs na najlepszą pracę plastyczną/tapetę/screen o tematyce Naruto. Zwycięzca otrzyma nagrodę, której wartość rośnie wraz z liczbą nadsyłanych prac (im więcej zgłoszeń, tym lepsza nagroda). Udział może wziąć każdy, wystarcza się zarejestrować i wysłać samodzielną pracę. Zwycięzca zostanie wyłoniony drogą głosowania przez internautów. Każdy z uczestników może wysłać nawet 3 prace o minimalnych wymiarach 640x480.
Link do konkursu: http://www.yeppas.pl/konkursy/naruto-2/

Wątek: Inna literatura i komiks / Dział: Inna literatura i komiks
Data: 2008-06-07, 22:37 / Wiadomości: 164 / Wyświetlono 8606  
The Art of Clint Langley

Niewiele w tej książce tekstu, mnóstwo ilustracji oddanych z psychodeliczną, obsesyjną, wyuzdaną, perwersyjną dokładnością. Realizm surrealistyczny i fantastyczny, tak można by nazwać malarstwo Clinta Langley'a. Głównie ilustruje światy Warhammer 40 000 i Warhammer. Mimo niewielkiej zawartości liter, warto je przeczytać, bo są to wypowiedzi pisarzy, do których książek Clint robił okładki. Czytając ich wynurzenia, czułem zazdrość:

"In terms of costume, weapons, settings and incidental detail, his work [Clinta] is magnificently lush and evocative. But there's real character there too. Real humanity. I'm hard pushed to think of anyone who produces fantasy work that is so damn real" [...] "Te "Eisenhorn Omnibus" is a bestseller. Let's be honest, you're all buying it for the cover, aren't you?" [Dan Abnett, pisarz]

"[...] Clint's covers have inadvertently helped in the creation of some of my favourite supporting characters. When I first saw the cover of "Nightbringer" and I noticed the Space Marine with the flamer behind Uriel, I just knew I had to put him into the book. And, just like that, Veteran Seargant Pasanius was born, fully formed and ready with his deadpan wit" [Graham McNeill, pisarz]

"[...] I was immediately taken by how well he'd [Clint] captured the three main characters, without even knowing their full story" [Andy Hoare, pisarz]

"I took one look at Clint's cover art and knew the book would sell well" [Will McDrmontt, pisarz]

I tak dalej, i tak dalej. O takiej wzajemnej inspiracji marzę: autor daje artyście malarzowi skrypt, ilustrator robi pracę, pisarz jest zainspirowany pracą malarza, malarz pisarza. Oto jak Mike Lee, inny pisarz, zwierza się z takiej inspiracji i fascynacji:

"Whenever I find myself wondering what Malus might do next, [...] I'd drag out "The Daemon's Curse" [okładka do książki] and look my antihero in the eye"

Czyli gdy autor nie wie, jak zachowa się jego bohater, patrzy na pracę plastyczną ilustratora, na której ów bohater jest zobrazowany. Tak. Taką macie, panowie plastycy, władzę nad pisarzami: inspirujecie ich do kreacji nowych bohaterów, sprawiacie, że ich książki dobrze się sprzedają, ułatwiacie im pisanie. Dlaczego ciągle w Polsce tak nie jest?!

Wątek: Hyde Park / Dział: Hyde Park
Data: w 13 Lut 2009, o 17:03 /  
W domu... Trochę się ucząc (ale tylko tyle ile muszę), robiąc pracę plastyczną na plastykę, wychodząc na spacerki, pisząc (ostatnio trochę zaniedbałam moją twórczość <ups>), czytając (muszę się wziąć za Pana Tadeusza...), odpoczywając i w ogóle ;P...
Nic specjalnego, ale i tak ten ambitny plan wydaje się być przyjemny

Wątek: Konkurs STANISŁAW WYSPIAŃSKI POETA - MALARZ / Dział: Konkursy
Data: Pon Paź 29, 2007 1:51 pm / Wyświetlono 364  
KONKURS STANISŁAW WYSPIAŃSKI POETA - MALARZ

organizatorzy:

Prof. Jan Pamuła Rektor ASP w Krakowie
Prof. Roman Łaciak Dziekan Wydziału Malarstwa
Wojciech Taczanowski Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół ASP w Krakowie
Krzysztof Pułczyński Prezes Stowarzyszenia Twórczego „Dom Stanisława Wyspiańskiego”
oraz Magdalena Zarychta Kierownik Projektu „Dom Stanisława Wyspiańskiego”

Celem konkursu jest przybliżenie dokonań Poety - Malarza w 100-lecie Jego śmierci.

Organizatorzy oczekują prac nawiązujących do wszechstronnej twórczości Stanisława Wyspiańskiego, które będą odpowiedzią na to wielkie dzieło; jego interpretacją, podjęciem wątków wyrażających zarówno zachwyt dla tej twórczości lub polemikę z jej zawartością.

warunki:
Uczestnikami konkursu mogą być studenci ASP Kraków wszystkich wydziałów i form studiów
( stacjonarnych, niestacjonarnych, doktoranckich i podyplomowych).

Każdy uczestnik konkursu ma prawo zgłosić jedną pracę plastyczną zrealizowaną w dowolnym medium( maksymalne wymiary prac 200x200 lub 200x200x200).

terminy:
Opisane prace(imię, nazwisko, tytuł, format, technika, itp.) przyjmowane będą w dniach
8-9 listopada 2007r. w sekretariacie Wydziału Malarstwa w godz. od 10 do 14.

nagrody i wystawa:
Jury przyzna trzy główne nagrody:
Nagroda I : Rektora ASP w Krakowie 2000 zł
Nagroda II: Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół ASP w Krakowie 1500 zł
Nagroda III: Dziekana Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie 1000 zł

Przewidywane są także nagrody pozaregulaminowe, fundowane i wyróżnienia.

Prace nagrodzone i wybrane spośród nominowanych do nagród pokazane zostaną na pokonkursowej wystawie. Wystawa odbędzie się w domu, w którym mieści się „Szafirowa Pracownia Stanisława Wyspiańskiego” przy ulicy Krowoderskiej 79. Otwarcie wystawy 7 grudnia 2007. Wystawie towarzyszyć będzie katalog.

Kurator konkursu
Adi. Bogusława Bortnik- Morajda
oraz asystenci: Bogusław Bachorczyk, Wojciech Kubiak, Joanna Zemanek.

Wątek: Konkurs plastyczny dla dzieci / Dział: Polish American Foundation of Texas - NEWSLETTER i nie tylko
Data: Wto Kwi 01, 2008 8:56 pm / Wyświetlono 1054  
KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

POLISH CONSTITUTION DAY ART CONTEST

Sponsorowany przez Muzeum Polskie w Ameryce
Sponsored by The Polish Museum of America

TEMAT: PIĘKNA POLSKA

THEME: BEAUTIFUL POLAND

Wykonaj pracę plastyczną przedstawiającą krajobraz, zabytek lub miasto polskie. Bądź twórczy! Używaj wielu kolorów! Wymagany rozmiar pracy: 36” x 24”. Prace będą oprawiane, więc proszę wykonać je na papierze plakatowym (posterboard), a nie na płótnie.

Create a picture depicting a landscape, monument or city in Poland. Be creative. Be colorful. Use any medium you like. Since the winning artwork will be framed, the size must be 36 x 24 in. and it must be done on posterboard or heavy cardboard but not on canvas.

Termin nadsyłania prac upływa 15 kwietnia 2008.

Deadline is April 15, 2008.

Konkurs dla uczniów od klasy 6. do 12.

Open to all students in Grades 6 to 12.

Nagrody przyznawane będą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 6-8 i klasy 9-12.

Prizes will be awarded in the following two categories: Grades 6-8 and 9-12.

1 nagroda – 1st prize - 100 $

2 nagroda – 2nd prize - 75 $

3 nagroda – 3rd prize - 50 $

wyróżnienie – Honorable Mention - 25 $

nagroda za pracę, która najciekawiej przedstawia temat – Overall Best Prize - 100 $

Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane w Chicago na ruchomej platformie Muzeum Polskiego w Ameryce podczas Parady Święta Konstytucji 3 Maja w sobotę, 3 maja 2008. Nagrody zostaną wręczone laureatom na festynie Polska w Parku Milenijnym w Millennium Park po paradzie trzeciomajowej.

All winning entries will be displayed on the PMA’s float in the Polish Constitution Day Parade on Saturday, May 3, 2008. Prizes will be awarded at the Poland in Millennium Park Festival in Millennium Park, downtown Chicago, after the parade.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kupon konkursu plastycznego z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
Polish Constitution Day Art Contest Entry Form

Imię i i nazwisko

Wątek: Kącik Psychiatryka / Dział: SMILE
Data: 2008-05-28, 20:42 / Wiadomości: 894 / Wyświetlono 11140  
Cytat
Jestem zadowolona ! Na koniec roku dostałam 5 z w.o.k. to zasługa tego, że wczoraj uczyłam się do 1 w nocy o starożytności Rzymu i że zrobilam pracę plastyczną !


gratulacje ja jutro mam wok i właśnie się uczę

Wątek: Październikowe pogaduszki / Dział: Różne
Data: 10-10-07, 15:17 / Wiadomości: 913 / Wyświetlono 8569  
A ja zmykam już, po dziecię jadę, później lekcje, jakiś szybki obiadek i zebranie brygady RR, na noc chyba te pracę plastyczną zrobię... Mam co robić , hehe....
Wy się nacieszcie słoneczkiem, bo to ostatnie podrygi są, rano było lodowato.

Wątek: USB Starka / Dział: archiwum
Data: 2008-01-05, 15:05 / Wiadomości: 30 / Wyświetlono 1933  
PRZECZYTAJ UWAŻNIE ZANIM SIĘ ZGŁOSISZ!

Konkurs trwa od 5.01.2007 do 19.01.2007 do godziny 20:00. Po tym czasie żadne zgłoszenia ani prace nie będą przyjmowane.

Nagrodą w konkursie jest Pendrive 1GB kody Prizz+ oraz inne niespodzianki!

Co zrobić, by zdobyć nagrodę?
Wystarczy głowa pełna pomysłów i ołówek pod ręka ;-)

A mianowicie, żeby wziąć udział w konkursie, należy wykonać pracę plastyczną, w której przedstawisz maskotkę Prizpass.pl (Starkę) w pomysłowej sytuacji. Może to być rysunek świąteczny, z jakąś nagrodą, prezentem, z jakiejś okazji, w którym Starka coś robi, może z innymi postaciami... Wszystko zależy od Ciebie i Twoich pomysłów!

KRYTERIA PRACY:
Praca może być wykonana dowolną techniką (rysunek, wydzieranka, plastelina, grafika komputerowa itd.) i zrzucona na komputer (aparat, skaner itp.). Pracę wklej w poście pod tym tematem. Nic nie stoi też na przeszkodzie połączenia kilku technik (np. rysunku z grafiką komputerową). Zalecane jest, by praca zawierała tytuł, ale nie jest to konieczne.

NAGRODY:
1. NAJCIEKAWSZA I NAJBARDZIEJ POMYSŁOWA PRACA.
Nagrodą główną w konkursie jest Pendrive 1GB, widoczny na zdjęciu. Nie wymaga instalowania żadnych sterowników. Z pewnością wyróżni się na tle tych szaro-burych sprzętów komputerowych swoim wyrazistym, zielonym kolorem. Waży zaledwie 7g. Posiada także walory zapachowe limonki ;-). Do nagrody głównej dołączę pierwowzór Starki jako pamiątkę
*
*na zdjęciu widoczne jest 4GB, oczywiście nagroda ma napis 1GB i ową pojemność ;-)

2. NAJŁADNIEJSZA PRACA.
Najładniejszą pracę nagrodzę paczką 15 kodów Prizz+.

Dwie prace wyłonię spośród wszystkich spełniających zasady wg mojego subiektywnego odczucia.

DODATKOWE NAGRODY!
Wyróżnię jeszcze jedną pracę, która otrzyma ode mnie nagrodę niespodziankę

NAGRODA GWARANTOWANA!
Autor każdej pracy, która nie zostanie wyróżniona, otrzyma nagrodę pocieszenia w postaci 1 kodu Prizz+!

UWAGA:
1. Zabronione jest kopiowanie JAKICHKOLWIEK elementów z postaci Starki (dla grafiki komputerowej). Jednak jeśli decydujesz się na pracę "fizyczną" (rysunek itp.) możesz przerysować dowolne elementy.
2. Praca musi się nadawać do zamieszczenia na stronie internetowej. Nie może przedstawiać żadnych treści wulgarnych, erotycznych itp.
3. Rozmowy w tym temacie są zabronione.
4. Jedna osoba może przesłać tylko jedną pracę.
5. MUSISZ MIEĆ CO NAJMNIEJ 15 POSTÓW, ABY SIĘ ZGŁOSIĆ!
6. Praca kogoś, kto nie zastosuje się do powyższych punktów, zostanie odrzucona bez możliwości przesłania drugiej.
7. W kwestiach spornych decyzję podejmuję ja (adamsstr).

POWODZENIA!

Uczestnicy: kspytkowski, Elcer, fifi123123, Wacik, maciekc, Ensanawbur, 2_beti_2, Dragen, Ahila, klon13, przemolfc, Spierek, Domino, Dawid_PL

Wątek: Wasze ocenki / Dział: Off-topic
Data: 2007-06-24, 20:14 / Wiadomości: 38 / Wyświetlono 607  
O i jeszcze zamieszczę zdjęcie dyplomu z przedszkola, 1 miejsce za pracę plastyczną o tematyce "Moja rodzina" ; )

Wątek: Civium Dialogi / Dział: Civium Dialogi
Data: 8 cze 2008, o 14:16 / Wyświetlono 39  
02.08.08 – 10.08.08 to dziesięć dni które przejdą do historii Księstwa Sarmacji pod nazwą
‼I Festiwalu Kulturalnego v-świata” organizowanego przez Dalmencję, Księstwo Trizondalu.

Do przedsięwzięcia zaproszono czternaście krajów polskiego v-świata! Będziemy więc gościć mieszkańców Królestwa Dreamlandu, Królestwa Scholandii, Monarchii Austro-Węgier, Rotrię, Konsulatu Tyrencji i Luminatu, Królestwa Surmeńskiego, Zjednoczonego Królestwa Brugii, Królestwa Natanii, Zjednoczonego Królestwa Samundy, Królestwa Elderlandu, Triumwiratu Erboki, Wielkiego Państwa Polnau, Mandragoratu Wandystanu i naturalnie całego Księstwa Sarmacji.

Będziemy mieli okazję zapoznać się ze sztuką, tradycjami, językiem i zwyczajami ludzi z najdalszych zakątków świata. Przyjemnie, prawda? Szansę na nawiązanie nowych znajomości dadzą nam wieczorne spotkania i debaty na wiele kontrowersyjnych zagadnień ze sfery kulturalnej, a wiedzę udostępnią reportaże, wystawy, pokazy filmowe i mnóstwo innych atrakcji.

Masz ciekawy dorobek artystyczny, a może pisujesz inspirujące artykuły? Chciałbyś je pokazać innym? Gwarantujemy Ci wielu odwiedzających ze wszystkich mikronacji i ze świata realnego! Napisz do nas na adres: dalmencja@wp.pl do 01.07.2008.

Dla chcących sprawdzić swoje umiejętności mamy pięć konkursów:
1) na film krótkometrażowy (do 22 min. tematyka dowolna. Może to być również animacja, musical lub nagranie ze sztuki teatralnej. Film należy zamieścić na http://wrzucacz.pl/ bądź podobnym serwisie, a link do niego umieścić w e-mailu do nas)
2) fotograficzny (jedna osoba max trzy prace)
3) na najlepszą pracę plastyczną (rysunek, malarstwo, rzeźba.. wszystko, co tylko do głowy Ci wpadnie, 1 os. Max 3 prace)
4) literacki (na najlepszą prozę lub poezję, 1 os. Max 3 prace)
5) muzyczny (1 osoba max 3 utwory)

UWAGA!
Jedna osoba może oddać najwyżej dwie prace
Wysyłając prace oświadczasz, że jesteś ich autorem, bądź posiadasz do nich wszelkie prawa
Wysłanie pracy równoznaczne jest ze zgodą na rozpowszechnianie jej i kopiowanie w ramach Festiwalu
Prace wysyłajcie do 20.07.2008
Osoby posiadające wystawy prac festiwalowych mogą równocześnie brać udział w konkursie. Warunkiem jest zgłoszenie dorobku wcześniej nie publikowanego w ramach festiwalu.
Jedna osoba może brać udział w dowolnej ilości konkursów

Prace sprawdzane i oceniane będą przez międzynarodowe jury, składające się z ludzi sztuki i polityki. Do konkursu może przystąpić mieszkaniec każdego spośród czternastu zaproszonych krajów.
Nagrody na terenie Konsulatu Tyrencji i Luminatu:
I msce – wywiad w ‼Gońcu Czarnoleskim”, dyplom, tabliczka upamiętniająca,
II msce – dyplom, tabliczka upamiętniająca
III msce – dyplom, tabliczka upamiętniająca

Rząd KTiL obiecał również zafundować nagrody pieniężne dla ewentualnych zwycięzców. Ich wysokość jest jeszcze nieznana.

Prace proszę wysyłać na dalmencja@wp.pl z dopiskiem w temacie Konkurs 1-5 (w zależności od kategorii)

Pozdrawiam i życzę miłego, kulturalnego dnia!

Mateusz Morawiec
- Szef Działu Kultura i Nauka w Gońcu Czarnoleskim.
- Prezydent-Gubernator Okręgu Dalmencja
- Dyrektor Galerii Dalmenckiej
- Dyrektor Dalcinema

Wątek: F-16 Krzesiny / Dział: Galerie
Data: Czw Lis 30 2006, 7:33 / Wiadomości: 28 / Wyświetlono 5427  
No, ale tę folię mogli położyć równo. Moje dzieciaki w klubie pękły by ze śmiechu, gdyby tak ktoś "zafoliował" pracę plastyczną

Wątek: Co robisz w tej chwili przy kompie ??? ;D / Dział: SMILE
Data: 2008-05-26, 20:10 / Wiadomości: 46 / Wyświetlono 490  
Słucham muzyki (Lady Pank), robię pracę plastyczną na w.o.k. i zajadam pyszną czekoladę mleczną z orzechami !

Wątek: Biala Dama / Dział: Luźne rozmowy
Data: 04-07-2003 17:58 / Wiadomości: 9 / Wyświetlono 1240  
Konkurs dla pan

http://www.bialadama.prv.pl/

Cytujac:

1. Nagroda 'Biała Dama' jest przyznawana corocznie za najlepszy scenariusz przygody lub materiał źródłowy do gry fabularnej, stworzony przez kobietę.

2. Wyróżnienia towarzyszące:

Wyróżnienie za 'najlepsze opowiadanie fantastyczne napisane przez kobietę',

Wyróżnienie za 'najlepszą pracę plastyczną związaną tematycznie z fantastyką, stworzoną przez kobietę',

Wyróżnienie za 'działalność promującą kobiety w polskim RPG i fantastyce'.

itd wiecej na stronce, choc reklama troszke odstrasza. Sam pomysl jest ciekawy by wypromowac kilka swiezych nazwisk.

Wątek: Studia - problem / Dział: Wydział Grafiki
Data: Sro Gru 24, 2008 1:46 pm / Wiadomości: 20 / Wyświetlono 478  
Spoko...
A więc tak...widzę kilka możliwości:

1.Pracujesz w Firmie w której wykształcenie plastyczne jest potrzebne a zawsze Ci go brakowało.
2.Pracujesz nie-plastycznie i jesteś zadowolony ze swojej pracy. O plastyce myślisz jako o hobby.
3.Pracujesz nie-plastycznie i masz tego dość. Chcesz zacząć swoje życie od nowa.

Do tego są różne możliwości kształcenia plastycznego.

A.) ASP - tryb dzienny. Bardzo angażujące i nie da się pogodzić z normalną pracą (chyba że w weekendy). od 3 roku da się pracować dorywczo przy nienormowanym trybie godzin.
B.) Studium Plastyczne lub kierunek plastyczny na uczelni innej niż ASP ( w trybie zaocznym )
C.)Szkoła / kurs rysunku - prywatnie lub w "szkółce". Spotkania 1 w tygodniu w weekend.
D.) Zapomnij o plastyce.

Połączenia które moim zdaniem mają sens to:
1-B, 1-C
2-C, 2-D
3-A.... w uzasadnionych przypadkach 3-B (jeśli planujesz zmienić pracę na bardziej plastyczną)

Z Twojego opisu zgaduje że chodzi Ci o połączenie 2-B.
Uważam że jest to bez sensu o tyle że uczyłbyś się rzeczy dla Ciebie nieprzydatnych. Dodatkowo na zajęciach tego typu uczone są rzeczy stricte- pod pracę. Jeśli myślisz o relaksującej nauce rysowania to mija się to z celem. Plastyka ma to do siebie że jak chcesz w tym siedzieć to musisz tym żyć.
Dlatego warto byś zadał sobie pytanie...czy chcesz zostać artystą czy tak dla klimatu pouczyć się rysować...

To jest moja prywatna i subiektywna opinia...ale będąc "wewnątrz" myślę, że uzasadniona.

Wątek: .michaeilo digital / Dział: Large Piece
Data: 2008-08-04, 13:49 / Wiadomości: 29 / Wyświetlono 637  
To tak naruto śmierdzi, dużo lepiej by było cobyś zrobił prackę z Gaarą,
ale ogólnie nie popieram Fan Artów Mangowych, bo to raczej nie jest
sztuką plastyczną, a niżeli komputerową, jak ktoś tworzy coś co tak
naprawdę nie jest jego, tudzież wyrażam skruchę gdyż sam kiedyś zrobiłem
dwie takie pracki, jednakże zaprzestałem rozwoju mojego w tamtym kierunku,
mianowicie jednak spekulując rację moją opinionalnie nie jest to jednakowoż
równorzędne z pojęcia skradziejowania komuś postaci jego wytwórstwa ręcznego
mimo pełnej komputeryzacji to jest to odbierane, zwłaszcza przez fanów Mangowych
tudzież nie lubianych przeze mnie bardzo dobrze jakowy miało by to być coś
wspaniałego aniżeli tak naprawdę często nie jest. Jakowy jednak zdarząja się
przecież przypadki, że Fan Art bije pracę pierwotną, jednak Twoja praca nie
spełnia tego warunku w łan handred and ten percent niestety. Chwilowo zgubiłem
wątek przez kolege co mi pieprzy na GG ale to mało istotne. Liczy się przede
wszystkim w twórczości pojęcie własności, co by to sprawiało tworzenie własnych
prac. Jakoby na to nie patrzeć żadna nowość czyż nie ?? To tak jak np. zrobisz siga z tuta
to Cię raczej każdy oleje no bo co, chociaż przecież Ty się uczysz dopiero to i tak
nie będzie to wartościowa praca, ale tuty to w ogóle mają zastosowania uczące innych,
no ale kontynuując myśl moją rozwijąjąc ją jeszcze w kilku zdaniach, to kolory
pracy są całkiem okej, nic do nich nie mam, chociaż kolory nie pochodzą z Twojej
wyobraźni, nie powstały w twojej głowie, to tylko kopia tych prawdziwych i rzec
by można orginalnych, tak samo jest z kreskami, ich wielkośc, krzywość grubość to też
nie powstało w Twojej głowie, to tylko przelewanie na ekran tego co zostało już
stworzone...to jest kopiowanie zwykłe
Analizując tak sobie to co ja pisze mam nadzieję że nasunąłem Ci kilka wartych
do przemyślenia kwestii twórczych i mam nadzieje że poczynisz w tym kierunku
dalsze poczynania, w tym dobrym kierunku

Także na koniec zapytam jeszcze:
Tablet czy myszka ???

Greets

Wątek: Pomysły na pracę z czytelnikiem! / Dział: Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne
Data: Sro Wrz 05, 2007 19:05 pm / Wiadomości: 9 / Wyświetlono 2072  
A może na początek Mini Klub Recenzenta ? Celem pracy Klubu byłoby :

-zapoznanie się z zasadami pisania recenzji ,
-umiejętność oceny książki ,
-umiejętność zachęcenia odbiorcy – innych uczniów do poznania dzieła ( nawet , gdy książka jest przez nas krytykowana , to powinna zachęcić do
- Konkurs na najpiękniejsza pisankę, palmę, stroik wielkanocny i pracę plastyczną związaną z symbolami wielkanocnymi

-"Cudze chwalicie , swego nie znacie”- konkurs fotograficzny na najpiękniejsze zdjęcie fotograficzne promujące Małą Ojczyznę,

-„Malowane słowem poetyckim- poeci regionu” - promocje twórczości regionalnych twórców ludowych ,

-Konkurs literacki na najciekawsze wspomnienia naszych bliskich pt. „Spisać, by nie zapomnieć”- zainteresowanie młodzieży przeszłością i przeżyciami wojennymi ich rodzin , przybliżenie odległych wydarzeń historycznych , zapisanie i utrwalenie historii „pisanej ludzkim cierpieniem i poniewierką”. Najciekawsze wspomnienia można wydrukować , i opatrzone komentarzem pozostawić w Bibliotece Szkolnej , inne przesłać na ręce ewentualnych darczyńców.

-Zaproponujcie uczniom wyszukiwanie i pozyskiwanie z Internetu ciekawych i oryginalnych scenariuszy na uroczystości szkolne i klasowe i pozyskane materiały opatrzcie tytułem „ Bank Scenariuszy”.

-Konkurs na logo biblioteki szkolnej a także opracowanie papieru firmowego z logo biblioteki , czyli nowej wizytówki biblioteki wykorzystywanej przy wysyłaniu pism – próśb do firm, przy redagowaniu podziękowań.

-Zaproponujcie uczniom nową formę pracy czyli Książka na telefon polegająca na dostarczeniu książek chorym nauczycielom i uczniom . Książki dostarczane będą przez członków Kola Miłośników Biblioteki . Na pewno ta forma pracy przypadnie do gustu wszystkim chorującym użytkownikom biblioteki

-Biblioteka Otwartych Drzwi , skierowane do uczniów innych zaprzyjaźnionych szkół lub ośrodków z naszego regionu przy współpracy z uczniami Waszej szkoły

- „ Wspólne czytanie” w ramach akcji : „ Cała Polska czyta dzieciom”. Można przeprowadzić ćwiczenia związane z głośnym zbiorowym czytaniem , przygotować materiały dotyczące książki , portret pisarza , ilustracje i wystawkę książek autora.

-Poprosić uczniów o pomoc przy gromadzeniu regionaliów. Można zorganizować konkurs „ Stara fotografia”

-Kiermasz Taniej Książki zorganizowany w majowe święto

-Konkurs na ekslibris ( artystyczny znak własnościowy )Biblioteki Szkolnej

Wątek: Bajki, opowiadania, teksty relaksacyjne...? / Dział: Kształcenie Zintegrowane
Data: Sro Sty 14, 2009 22:04 pm / Wiadomości: 22 / Wyświetlono 2563  
Pracuję w przedszkolu a pomysłów mam wiele jezeli chcesz to wyslę przykładowy scenariusz z wykorzystaniem bajki relaksacyjnej. Bajka relaksacyjna wycisza dzieci, odpręza i uspokaja (nie są to bajki dynamiczne). I jak najbardziej powinno się je wykorzystywać. Zawsze przed bajką prowadzę zabawę relaksacyjną, wykorzystuję do tego muzykę. Po zapoznaniu dzieci z treścią często robię pracę plastyczną. Pozdrawiam.